2.Ebu Cehil “Ebubekir Sifil” ile Profesör Caner Taslaman Tartışması! Günümüzün Ebu Cehilleri ve Onların Türemeleri!


Kovulmuş Şeytanın Şerrinden ALLAH’A Sığınıyorum!

Rahman ve Rahim Olan ALLAH’IN Adıyla!

    20.07.2017 tarihte Haber Türk’te Profesör Caner Taslaman beyefendi 2.Ebu Cahil Ebubekir Sifil sapığı ile din konusunda tartışmışlar.

Yayın zamanı bir çok hadisi tartışmışlar. Bunlardan biri de “deve sidiği şifadır” hadisini tartışmışlar! Aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz!

Videoda da gördüğünüz gibi Profesör Caner Taslaman uydurma hadislerden birisi olan “Deve sidiği şifadır” hadisini okuyor ve deve sidiğinin hangi hastalıklara neden olduğunu delillerle anlatıyor ve de bir şişe deve sidiğini şak diye masanın üzerine koyuyor ve bu hadis sahihse ve gerçekten deve sidiği şifa ise, o zaman o şişedeki sidiği 2.Ebu Cehil Ebubekir Sifilin içmesini istiyor haklı olarak! 2.Ebu Cehil Sifil sapığı bu hadisin sahih olduğunu ve deve sidiğinin şifalı olduğunu gerçekten de onaylıyor! Şimdi şu 2.Ebu Cehil Sifile uyan, inan, ona hizmet eden cahiller toplumu da vardır ki, muhtemelen vardır! Şimdi şu 2.Ebu Cehil Sifili ve onun cemaati muhtemelen şifa olarak gördükleri deve sidiğini günlük yaşamlarında su yerine tüketiyorlardı?! Yani bir gün dini dükkanlarda deve sidiği satıldığını görecek olursanız hiçte bile şaşırmayın! Belki siz Müslüman olduğunuz için deve sidiği tüketmiyor olabilirsiniz, ama geleneksel fırkaların böyle bir şey yapabileceğini göz önünde bulundurunuz!

Ayrıca şu 2.Ebu Cehil Sifilin sokak ağzıyla konuşması da ayrı bir konu! Bu sapığa “hoca, alim, imam, ilim adamı” diyen zihniyeti şiddetle kınıyorum! Bunun gibi ahlak yoksunu birisine “din adamı, ilim adamı, imam, hoca” demek, İslam dinine ve vicdanlı din ve ilim adamlarına direk hakarettir!

Aşağıdaki videodan “Zehirli Hurma” hadisi tartışmasını izleyebilirsiniz.

Videodan gördüğünüz kadarıyla Profesör Caner Taslaman hurmayı ve zehir’i masanın üzerine koydu ve 2.Ebu Cehil Sifili’e “Hadisin gerçek olduğunu iddia ediyorsa gelsin ispatlasın?!” dedi, ama 2.Ebu Cehil Sifiliden ses çıkmadı! Tabii ki, ses çıkmaz! Sonuçta adam sürekli sokak ağzıyla cevap veremez, zaten yerlerde olan değerini ve ilmini, ahlakını daha da yerin dibine sokmak istemez tabii ki de!

“Mürtedin öldürülmesi hadisi” aşağıdaki videoda tartışıldı!

2.Ebu Cehil Sifili o kadar cahil ve fasık ki, kendi mezhebinin uydurduğu hadisleri ALLAH’IN Ayetlerinden yüce tutuyor! Bir de utanmadan “İslam Kurandan ibaret değil!” diyor şu fasık!

Burada ALLAH’IN kitabından bir kaç Ayet yazarak şu 2.Ebu Cehil Ebubekir Sifilin kapağını koymak tam da yerinde olan bir şey olur!

Kuran

Doğrusu biz sana hakikatin apaçık belgelerini indirdik: yoldan sapmış olanlardan (fasıklardan) başkası bunları inkar edemez.

Bakara Suresi; 99.Ayeti.

Onlar bu Kuran’a da inanmadıktan sonra hangi hadise inanacaklar?

Murselat Suresi; 50.Ayeti.

IMG_6853

Videoyu dikkatlice izleyelim!

Kuranda Salat (Namaz) İbadeti yapmayanların öldürülmesi olmadığı halde, şu Ebu Cehiller kendilerinden, ALLAH’IN İsminden kurallar uyduruyorlar! Tarih boyunca bunun gibi hadis uyduranların yüzünden dünyada olmadık fitne fesat kalmadı, ama şu fasıklar hayla kendilerinden hadis uydurarak, zaten zehirlenmiş dünyayı iyice zehirliyorlar! Bir de utanmadan, uydurma sinek hadisini de savunuyor şu 2.Ebu Cehil Sifili!

Öncelikle “Salat (Namaz) İbadeti yapmayanlar öldürülmelidir!” hadisini çürüten Kuran Ayeti!

Kuran

Dinde zorlama yoktur. İman ile küfür birbirinden kesin olarak ayrılmıştır. Kim Tağut’u inkar edip de Allah’a iman ederse muhakkak ki o kopması mümkün olmayan en sağlam bir kulpa sımsıkı sarılmış olur. Allah işitendir, bilendir.

Bakara Suresi; 256.Ayeti.

IMG_6853

Şimdi “Sinek” hadisi tartışma videosunu izleyelim!

2.Ebu Cehil Sifili “Hırsızlık kötü bir şey!” dediği zaman, Caner Taslaman beyefendi iyi ve yerinde bir soru sordu “Hadis uydurmak kötü değil mi? Dini bu hale getirmek, milleti ateist yapmaya sevk eden hadisleri din diye sahiplenmek kötü değil mi?” ve bu soruya 2.Ebu Cehil Sifili yine de saçma sapan kelimelerle cevap vermeye çalıştı!

2.Ebu Cehil Sifili çok saçma bir “sinek hadisini kim niye uydursun?” sorusu soruyor Caner Taslamana. Hele bir utanmadan “Hadis uyduranların o hadisi niye uydurduğunu bilmek zorundasınız!” tarzında saçma bir şey söylüyor! Elin fasığı gelip din adından hadisler uyduracak, biz de o hadisleri kim, ne zaman, neden, nerede, nasıl uydurdu diye araştırarak boşa zaman kaybedeceğiz öylemi?! O zaman millet işini gücünü bıraksın uydurma hadis araştırmalarına başlasın! Bir kere buna ömrünüz yetmez! Siz eski hadisleri araştırdıkça, hadis uyduranlar yeni hadisler uydurmaya devam edecekler! Zaten tüm dinler böyle uydurmalar yüzünden tahrif edilmedi mi?!

Şimdi ALLAH’A ve Hz. Peygambere (s.a.s.) iftira olarak atılan hadis iddialarına kuranla cevap!

Kur'an

De ki: “Benim Rabbim, yalnızca açık ya da gizli yüz kızartıcı davranışları, günahın her türünü, haksız yere başkasının malına göz dikmeyi, herhangi bir delil indirmediği halde Allah’tan başkasına ilahlık yakıştırmanızı, hakkında bilginizin olmadığı şeyi Allah’a atfetmenizi yasaklamıştır.”

A’raf Suresi; 33.Ayeti.

 

O halde her kim bundan sonra yüz çevirirse, işte onlar yoldan çıkmış olanların (fasıkların) ta kendileridir.

Ali İmran Suresi; 82.Ayeti.

 

Şüphesiz Allah’ın indirdiği ilahi mesajdan bir kısmını gizleyenler ve bunu az bir gelir karşılığında pazarlayanlar da var. Onlar karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar. Kıyamet günü Allah onlarla konuşmayacak, onları temizlemeyecek, can yakıcı azab da onların olacak.

Bakara Suresi; 174.Ayeti.

IMG_6853

Şimdi bu tartışmayla ilgili Edip Yükselin söylediklerini izleyelim!

Adam çoğunu, neredeyse hepsini doğru söylüyor!

2.Ebu Cehil Sifilin bazı konularda Caner Taslamanı sıkıntıya sokan sorular sorması veya bu tartışmayı kendi hayrına dönüştürmesi 2.Ebu Cehil Sifilin başarılı veya ilimli olmasından değil, Caner Taslamanın yetersiz olmasındandır! Şu 2.Ebu Cehil Sifili gidip Profesör Abdulaziz Bayındır beyefendi ile tartışsın da, baksın görsün Abdulaziz Bayındır beyefendi onu nasıl susturuyor!

Şimdi Profesör Caner Taslamanın bu konuda istediği gibi veya olması gerektiği gibi başarılı olmamasına üzülmeye değmez bence, çünkü Cahile Hakkı anlatmak olumsuz! Cahile ne söylersen söyle, söylediklerin onun anladığı kadardır! Hz. Alinin (r.a.) Hikmetli bir kelamını burada yazmakta fayda vardır! Hz. Ali (r.a.) demiş ki: “Ben Alimlerle ne zaman tartıştıysam, hep onları yendim?! Cahillerle ne zaman tartıştıysam, hep onlara yenildim?!”. Bu açıdan 2.Ebu Cehil Sifilin Cahil olduğu zaten ortada, bu yüzden bu tartışmada Caner Taslamanın zafer kazanması zaten zor bir şey olarak gözüküyordu. Bence olması gerekenler bu kadardı ve fazla bir şey olmasına da pek umut yoktur zaten. Cahillerle tartışmaya gireceksek, yenilmeyi de göze alacağız artık! Zaten Cahili yenen bir tane bile olsun İlim adamı görmedim, duymadım!

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar

SHAHIN ELECTED Blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 375 takipçiye katılın

Follow SHAHIN ELECTED on WordPress.com

Topluluk

Video Reklam

Reklam

Blog İstatistikleri

  • 3,802 Defa Okundu

Partnerim

Bumerang - Yazarkafe

Instagram

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/12/02/azərbaycanda-koreya-ilə-bagli-layihə-ritm/ Kuranı Yırtan Kız Çarpıldı mı? Gerçekler!

https://shahinelected.wordpress.com/2017/06/07/kurani-yirtan-kiz-carpildi-mi-gercekler/ Gənclik Mall və ora gedən Təhlükəsizliyə əhəmiyyət verməyən İnsanlar!

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/06/06/gənclik-mall-və-ora-gedən-təhlukəsizliyə-əhəmiyyət-verməyən-insanlar/ Böyük Skeletlər Ad Qövmünə mi Aiddir? Həqiqətlər!

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/05/21/boyuk-skeletlər-ad-qovmunə-mi-aiddir-həqiqətlər Dev İskeletler Ad Kavmine mi Ait? Gerçekler!

https://shahinelected.wordpress.com/2017/05/19/dev-iskeletler-ad-kavmine-mi-ait-gercekler İslam Həmrəyliyi Oyunları ALLAH Yolunda Cihad mıdır?

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/05/19/islam-həmrəyliyi-oyunlari-allah-yolunda-cihad-midir

Twitter Hesabım

Takvim

Temmuz 2017
P S Ç P C C P
« Haz   Ağu »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Reklam

Kategoriler

Arşiv

Telif Hakkım

Creative Commons License.

Telif Hakkım

Bulunduğun Harita

Lunch: 11am - 2pm
Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
%d blogcu bunu beğendi: