AZERİCE KONUŞAN KORELİ KIZ (KARABAĞ AZERBAYCANINDIR!)


Kovulmuş Şeytanın Şerrinden ALLAH’A Sığınıyorum!

Rahman ve Rahim Olan ALLAH’IN Adıyla!

 

SELAM! Ben SHAHIN ELECTED! Bu gün karşıma çıkan bir Türk YouTuber Ali Ertugrul Kardeşimin bir videosunu izledim. Gerçekten çok gururlandırıcı idi! Videoda Ali Kardeşimiz Azerbaycan Türkçesinde konuşabilen bir Koreli kızla video çekmiş ve video boyunca çok ilginç şeyler konuşmuşlar! Videoyu zevkle izledim!

Bu konuyu aslında “Kore halkı Azerbaycan hakkında ne düşünüyor?” başlığı altında da yayımlaya bilirdim, ama içimden bu konuyu Ali Kardeşimin kendi videosunun ismi ile yayımlamak geçti.

Azerbaycan Türkçesinde konuşabilen bir Koreli görmek beni çok şaşırttı! Çünkü Azerbaycan pek tanınmayan bir ülke olduğundan, hele hele Azerbaycan Türkçesi neredeyse hiç tanınmıyor dünya ülkeleri arasında, bu yüzden Koreli İnsanın Azerbaycan Türkçesine ilgi göstermesi hoş bir şeydir!

Ayrıca Ali Kardeşimiz Arzu ile konuşurken Karabağ konusuna da dokundu! İkisinin de Karabağ konusuyla ilgili düşünceleri ilginç idi!

Bu video için tüm Şerefli Azerbaycan halkı adından Ali Kardeşime ve Koreli kıza Arzuya teşekkür ederim! Ali Kardeşim başarılarının devamını dilerim!

Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz!

Ali Ertugrul Kardeşimizin YouTube kanalına Abone olmak için aşağıdaki resmin üzerine tıklayınız. Sizi Alinin YouTube kanalına yönlendirecektir, merak etmeyin, resme tıkladığınızda yönlendirme yeni sayfada açılacaktır. Böylelikle siz Blog’dan ayrılmak orunda kalmayacaksınız!

174071_orig

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s