Kuranı Yırtan Kız Çarpıldı mı? Gerçekler!


Kovulmuş Şeytanın Şerrinden ALLAH’A Sığınıyorum!

Rahman ve Rahim Olan ALLAH’IN Adıyla!

Sosyal sitelerde, YouTube kanallarında, Blog Yazarları kendi Blog’larında ve bir çok haber sitelerinde “Kuranı yırtan kız çarpıldı!” başlığı altında haberler paylaşılmıştı bir ara. Hayla ara sıra olsa da bu haberleri paylaşanlar bulunuyor!

Bazı haberlere göre bir kız Kuranı yırttığı için çarpıldı, bazı haberlere göreyse kızın annesi Salat (Namaz) İbadeti yaparken kız annesine tekme atmış, yere düşürmüş, küfür falan etmiş ve dahası. Sonra o kız çarpılmış ve aşağıdaki resimde gördüğünüz yarı İnsan, yarı hayvana benzer varlığa dönüşmüştür!

nuts19

Bu haberler geçen sene sık sık paylaşılıyordu, şimdi sık sık olmasa da böyle haberlerle karşılaşmak mümkün! Peki acaba gerçekten o kız çarpıldı mı? Acaba bu haber doğru mu?

Öncelikle şunu belirtmek gerekiyor ki, bu haberi paylaşanlar Kuran-i Kerimden şu Ayetleri delil olarak göstererek haberin doğruluğunu ispatlamaya çalışıyorlar. O Ayetler aşağıdaki gibidir:

kurani_kerim-3

Ve o (sapkınlar) kendilerine yapılan tüm uyarıları kulak ardı edince, Biz de kötülüğe engel olmaya çalışan (bu) kimseleri kurtardık; ve kendilerine kötülük eden kimseleri yoldan çıkmalarından dolayı kahredici bir azabın pençesine mahkum ettik.

A’raf Suresi; 165.Ayeti.

 

Ve sonunda, kendilerine yasaklanan şeyleri işlemekteki inatçı tutumları yüzünden onlara dedik ki: “Maymundan beter olun!”.

A’raf Suresi; 166.Ayeti.

 

Nitekim Rabbin, Kıyamet Günü`ne kadar onların başına, kendilerini dehşet felaketlere uğratacak kimseleri bela edeceğini ilan etmişti. Unutma ki Rabbin cezalandırmada çok dakiktir; bununla beraber O, tarifsiz bir bağışlayıcı, eşsiz bir merhamet kaynağıdır.

A’raf Suresi; 167.Ayeti.

 

Nitekim, içinizden Yasak Gününde haddi aşan kimseleri siz de biliyorsunuz. Onlara, “Maymunlardan beter olun!” demiştik.

Bakara Suresi; 65.Ayeti.

 

Ve onları, hem ilk kuşaklar hem de sonraki nesiller için bir ibret vesikası, (taklitten) sakınanlar içinde uyarıcı bir örnek kıldık.

Bakara Suresi; 66.Ayeti.

ALLAH’IN bu Ayetlerde İnsanların Maymuna dönüşmesini kastettiğini nereden çıkardınız? Burada “Maymunlardan beter olun!” deniyor. Hadi diyelim ki, bu Ayette kastedilen İnsanların Maymunlara dönüşmesi, hadi diyelim bu eski zamanlarda gerçekten olmuş, ama siz böyle bir şeyin günümüzde olabileceğini iddia ederek aşağıdaki Ayetleri inkar etmiş oluyorsunuz!

holy-quran-1528446

Eğer Allah insanları yapıp ettikleri yüzünden (hemen) hesaba çekecek olsaydı, yer üzerinde bir tek canlı (insan) bırakmazdı; ama onları sonu yasayla belirlenmiş bir süreye kadar erteliyor; fakat süreleri dolunca artık anlarlar ki, Allah kullarını her daim görüp gözetmektedir.

Fatır Suresi; 45.Ayeti.

 

Onlar, hakikatin bilgisi kendilerine ulaştıktan sonra, sırf aralarındaki kıskançlık yüzünden birbirlerine düştüler: Ve eğer Rabbin tarafından daha önceden belirli bir vadeye kadar ertelendiğine dair bir yasa konmasaydı, haklarındaki hüküm hemen infaz edilirdi. İşte onların ardından gelen (eski) vahyin (son) varisleri de, bu (vahiy)den dolayı tereddütle karışık bir şüphe içindedirler.

Şura Suresi; 14.Ayeti.

 

Artık onları bırak, geleceği vaad olunan günlerine kavuşuncaya kadar lafazanlıkla oyalansınlar ve (kelimelerle) oynamayı sürdürsünler.

Zuhruf Suresi; 83.Ayeti.

 

Sen, zalimlerin yaptıklarından Allah’ı habersiz sanmayasın. Ne var ki O onları, sadece gözlerin yuvalarından fırlayıp bir noktada donakaldığı bir güne ertelemektedir.

İbrahim Suresi; 42.Ayeti.

Bu Ayetlerden de görüldüğü gibi ALLAH Zalimlerin, Kafirlerin ve diğerlerinin cezalarını Kıyamet gününe kadar Ertelemiş! Bu Ayetleri görmemezlikten gelerek, birisinin çarpılarak değişik mahluka dönüştüğünü iddia etmek ALLAH’IN Yalancı Olduğunu ve Vaadinden Döndüğünü iddia etmektir ki, bunun da bir tek ismi var, ALLAH’A yalandan iftira atmak! Yoksa siz ALLAH’IN Yanlış Yapabileceğini mi iddia ediyorsunuz? ESTAĞFİRULLAH!

Şimdi gelelim “Kuranı yırtan kız çarpıldı!” olayına, bu haber tamamen sahte ve yalandan başka bir şey değildir! Gerçekte boy boy resimleri paylaşılan o garip varlık İtalyanın Venedik şehrinde 2 yılda bir defa düzenlenen ve 2003 senesinde sergilenen Bienal sergisinde Patricia Piccinini’n tarafından “Deri Manzara” adı altında sunulan sergilerden bir tanesidir. Serginin maksadı yarı İnsan, yarı hayvan geni taşıyan varlık ve onlar arasında olan aile ve bu gibi şeyler idi.

Sergiden olan resimler:

iuuq_NV_00jnh326_SL_jnbhftibdl_SL_vt0jnh326028660mmmsh1223f312eyc1_SL_kqh

Şimdi bu sahte haberi gerçekmiş gibi paylaşan ve böylelikle ALLAH’IN Dinine çamur bulaştırmaya çalışan İslam düşmanlarına yardımcı olmuş olanlar hiç mi bir haberin yalan veya doğru olduğunu araştırmazlar?! Önlerine çıkan her haberi araştırmadan etmeden paylaşarak ilgi görenler Kıyamet günü ALLAH’A ne cevap verecekler? Hiç mi düşünmediler?

DH06_fmt

Arkadaşlar önünüze çıkan her habere inanmayın, onların kaynağını araştırmadan, gerçek olup olmadığına kesin olarak emin olmadan o haberleri paylaşmayın!

36091f70d045615c02d6b8ea48b88673

Patricia Piccinini’n kendi sitesine girdiğinizde zaten bunun sadece bir sanat eseri olduğunu kolaylıkla göre bileceksiniz, tabi gerçeklere gözü kapalı bakanlardan değilseniz eğer?! Aksi taktirde görmek konusunda ciddi sıkıntılarınız ola bilir! Yani muhakkak gözü açık bakmanız gerekiyor! Patricia Piccinini’n sitesini konunun sonunda kaynak olarak ekleyeceğim, oradan sergide sunulan sanat eserlerini inceleyebilirsiniz!

Sondaysa yazımı Kuran Ayeti ile bitiriyorum!

72856_10151902876677919_867301943_n

İmdi, kendi uydurduğu yalanı Allah’a isnat edenden daha zalim biri olabilir mi? İşte onlar, (hesap vermek üzere) Rablerinin huzuruna çıkartılacaklar. Şahitlerse “İşte, Rablerine karşı yalan söyleyenler bunlardı!” diyecekler. Unutmayın: Allah zalimleri Rahmetinde tamamen dışlamıştır!

Hud Suresi; 18.Ayeti.

Unutmayın! Bilgi Güçtür Paylaştıkça Büyür!


Kaynak: www.patriciapiccinini.net

Reklamlar

1 reply »

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar

SHAHIN ELECTED Blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 375 takipçiye katılın

Follow SHAHIN ELECTED on WordPress.com

Topluluk

Video Reklam

Reklam

Blog İstatistikleri

  • 3,802 Defa Okundu

Partnerim

Bumerang - Yazarkafe

Instagram

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/12/02/azərbaycanda-koreya-ilə-bagli-layihə-ritm/ Kuranı Yırtan Kız Çarpıldı mı? Gerçekler!

https://shahinelected.wordpress.com/2017/06/07/kurani-yirtan-kiz-carpildi-mi-gercekler/ Gənclik Mall və ora gedən Təhlükəsizliyə əhəmiyyət verməyən İnsanlar!

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/06/06/gənclik-mall-və-ora-gedən-təhlukəsizliyə-əhəmiyyət-verməyən-insanlar/ Böyük Skeletlər Ad Qövmünə mi Aiddir? Həqiqətlər!

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/05/21/boyuk-skeletlər-ad-qovmunə-mi-aiddir-həqiqətlər Dev İskeletler Ad Kavmine mi Ait? Gerçekler!

https://shahinelected.wordpress.com/2017/05/19/dev-iskeletler-ad-kavmine-mi-ait-gercekler İslam Həmrəyliyi Oyunları ALLAH Yolunda Cihad mıdır?

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/05/19/islam-həmrəyliyi-oyunlari-allah-yolunda-cihad-midir

Twitter Hesabım

Takvim

Haziran 2017
P S Ç P C C P
« May   Tem »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Reklam

Kategoriler

Arşiv

Telif Hakkım

Creative Commons License.

Telif Hakkım

Bulunduğun Harita

Lunch: 11am - 2pm
Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
%d blogcu bunu beğendi: