Dev İskeletler Ad Kavmine mi Ait? Gerçekler!


Kovulmuş Şeytanın Şerrinden ALLAH’A Sığınıyorum!

Rahman ve Rahim Olan ALLAH’IN Adıyla!

Resmin yapımcısı blackbook

Resmin yapımcısı: blackbook

Uzun zamandır İnternet sitelerinde, medyada, sosyal ağ sitelerinde arkeolojik kazılar zamanı bulunan dev İnsan iskeletleri neredeyse gündemi sardı! Hayla o haberleri paylaşarak ilgi gören siteler ve kanallar ve bu gibi medya araçları vardır! Öncelikle herkesin büyük hevesle bahsettiği o haberle tanışalım!

Yayılan haberler şöyledir:

 

Resmin yapımcısı davidberettaowens

Resmin yapımcısı: davidberettaowens

Suudi Arabistan’da bulunan devasa insan iskeletleri büyük heyecana sebep oldu. Herkesi şaşkına çeviren dev iskeletin başında çalışma yapan insanlar, cüce gibi görünüyor…

Resmin yapımcısı Ufurgger

Resmin yapımcısı: Ufurgger

Amarco adında bir Amerikan petrol şirketinin ülkede yapmış olduğu petrol arama kazıları sırasında uzmanlar tarihi çok eskilere dayanan büyük bir iskeletle karşı karşıya geldiler.

Resmin yapımcısı vipez

Resmin yapımcısı: vipez

İskeletin ilk önce bir dinozor türüne ait olduğu sanıldı, daha sonra kazılar ilerledikçe iskeletin kafa kısmı da ortaya çıktı, büyüklüğü ve yaşı henüz açıklanmayan dev insan iskeletinin arkeolojik araştırma neticeleri gizli tutuldu, ancak geçen sürenin 70 bin ile 1 milyon yıl arasında değişebileceği tahmin ediliyor, bu arada Suudi yönetimi bütün bölgeyi koruma altına almış durumda.

Resmin yapımcısı YearoftheDragon

Resmin yapımcısı: YearoftheDragon

Bangladeş’teki bir internet sitesi ise, “Bu iskeletin Kuranı Kerim’de belirtilen ve irilikleriyle tanımlanan Ad kavminden birine mi ait?” sorusunu ortaya attı.

Resmin yapımcısı IronKite

Resmin yapımcısı: IronKite

Yok edilen bu kavim: Ad Kavmi Kuran-ı Kerim’deki bilgilere göre Ad Kavmi’nin mensupları çok iri yapılı ve güçlüydü. Ancak bu kavim peygamberleri Hud’u dinlemedikleri için cezalandırılarak tamamen yok edildi.

Resmin yapımcısı Anakinnnn

Resmin yapımcısı: Anakinnnn

Kemikler Suudi Arabistan’ın din ulemaları tarafından da incelendi. Ulemalar kemiklerin Ad kavmine ait olabilceğini ve devlerin bir zamanlar yaşadıklarına inandıklarını açıkladılar.

İskeletin bulunduğu alan Suudi Arabistan güvenlik güçlerince kontrol altına alındı. Hiç kimsenin girmesine izin verilmeyen bu alana sadece GAMCO şirketinin yetkilileri girebiliyor.

Resmin yapımcısı dungbeetle

Resmin yapımcısı: dungbeetle

Yayılan haberler bu kadardır!

Resmin yapımcısı galenthon

Resmin yapımcısı: galenthon

Şimdiyse Ad kavmiyle ilgili Kurani-Kerimdeki Ayetlere bakalım!
kurani_kerim-3

Ad’a da soydaşları Hud’u (gönderdik). “Ey kavmim!” dedi, “yalnızca ALLAH’A kulluk edin! Sizin O’ndan başka İlahınız Yok. Şu halde hala (O’na ortak koşmaktan) sakınmayacak mısınız?”

(A’raf Suresi, 65.Ayeti).

Hem hatırlayın Ad’ın ardından O’nun sizi nasıl (uygarlığa) varis Kıldığını ve şu malum yerde sizi Yerleştirdiğini! (Siz ki) buranın düzlüklerinde köşkler inşa edip, dağlarındaki (kayalardan) evler yontarsınız. Artık hatırlayın ALLAH’IN nimetlerini de, kötülüğü yaygınlaştırarak ahlaki çürümeye meydan vermeyin!”

(A’raf Suresi, 74.Ayeti).

Ad (kavmine) ise, soydaşları Hud’u gönderdik. “Ey kavmim!” dedi, “Yalnızca ALLAH’A kulluk edin! (Zira) sizin, O’ndan başka kulluk edeceğiniz bir İlah Yoktur. Sizin (yaptığınız) uyduruk İlahlar icat etmekten başka bir şey değildir!

(Hud Suresi, 50.Ayeti).

İşte böyleydi Ad kavmi: Rablerinin mesajlarını reddetiler ve O’nun Elçilerine karşı geldiler; üstelik her inatçı zorbanın yönetimine boyun eğdiler.

(Hud Suresi, 59.Ayeti).

Sonuçta peşlerine, bu dünyada da Kıyamet’de de bir lanet takıldı. Unutmayın ki, Rablerini ısrarla inkar eden işte bu Ad idi. Unutmayın: Hud’un kavmi Ad tarih sahnesinden işte böyle silindi.

(Hud Suresi, 60.Ayeti).

Ad kavmine gelince… Nitekim onlar da yeryüzünde haksız yere büyüklendiler ve “Bizden daha güçlü kim var?” dediler. Ne yani onları Yaratan ALLAH’IN kendilerinden daha Güçlü Olduğunu da mı düşünemediler? Bir de kalkmışlar, Ayetlerimizi bile inkar ediyorlar.

(Fussilet Suresi, 15.Ayeti).

Ve Ad kavminin soydaşı (Hud’u) hatırla! Hani o, şu kum tepeleri arasında yaşamış olan kavmi -ki ondan önce de sonra da nice uyarıcılar gelip geçmişti- şöyle uyarmıştı: “ALLAH’TAN başkasına kulluk etmeyin! Aksi halde ben dehşet verici bir günün azabına uğramanızdan korkarım!”

(Ahkaf Suresi, 21.Ayeti).

Aynı (mesaj) Ad kıssasında da var: Hani onlara da köklerini kurutan bir fırtına Göndermiştik.

(Zariyat Suresi, 41.Ayeti).

Ve elbet O Helak etmiştir kadim Ad’ı!

(Necm Suresi, 50.Ayeti).

Görmedin mi Rabbin ne Yaptı Ad kavmine?!

(Fecr Suresi, 6.Ayeti).
holy-quran-1528446

Kurani-Kerimin bu Ayetlerinden görüldüğü gibi bir zamanlar Ad kavmi diye bir kavim vardır! O kavim günümüzdeki İnsanlardan güçlü ve kuvvetliydi, lakin onlar ALLAH’IN Ayetlerine (Hükümlerine) karşı büyüklük gösterdikleri için ve ALLAH’IN Ayetlerini inkar ettikleri için ALLAH o Ad Kavmini onların köklerini kurutan bir fırtınayla yok Etti!

Resmin yapımcısı mzpresto

Resmin yapımcısı: mzpresto

Ayetlere rağmen bu haber tamamen yalan ve sahtedir! “Dev İnsan iskeletleri bulundu” diye bilinen bu resimler photoshop aracılığıyla bir yarışma için yapılmıştır! Bu photoshop yarışması Worth1000’de (şimdi DesignCrowd) sitesinde başlatıldı ve yarışmacılardan “Sahte Arkeolojik Keşif” resmi oluşturmak için Photoshop becerilerini kullanmalarını istediler. Yarışma için gönderilen her resim daha sonra topluluk tarafından oy kullanır ve böylelikle kazanan belirlenir!

Resmin yapımcısı Supagray

Resmin yapımcısı: Supagray

Böylelikle bu resimler DesignCrowd sitesinde geçirilen yarışmalar için photoshop ile yapılmış resimlerdir, aynen diğer binlerce resimler gibi!

Bu resimdeki dev İnsan iskeletleri Ad kavmi ise eğer?

Resmin yapımcısı Kryptomaniacle

Resmin yapımcısı: Kryptomaniacle

O zaman bu ne kavmidir? Coca-cola kavmi mi?

Resmin yapımcısı Namita

Resmin yapımcısı: Namita

Resmin yapımcısı dilipkrnath

Resmin yapımcısı: dilipkrnath

Bundan önceki “Yanlış Bilinen 5 Bilgi” video serisinin ilk bölümünde “Kuranı yırtan kız çarpıldı” diye haberi geçen bilginin tamamen yalan ve de sahte olduğunu ispatladım!

Portfolio-Patricia-Piccinini-26-e1351288165636

“Kuranı Yırtan Kız Çarpıldı” haberini deşifre ettiğim bilgiyi aşağıdaki videodan izleye bilirsiniz!

Şimdi de Ad kavmi olayının sahte ve yalan olduğunu deşifre etmiş oldum!

Resmin yapımcısı Orionnebula

Resmin yapımcısı: Orionnebula

Bu sahte haberleri kendi site, blog ve kanallarında, kendi sosyal ağ hesaplarında paylaşanlar bir haberin kaynağını, gerçekliliğini hiç mi araştırmazlar? İllahi Abone kasmak, izlenme, beğeni almak, İnsanların ilgisini çekmek için İnsanlara tamamı sahte ve yalanlardan oluşan bilgiler verenler ve de bu sahte ve yalan bilgileri sanki gerçekmiş gibi sunanlar acaba neyin peşindeler?

Resmin yapımcısı silberto67

Resmin yapımcısı: silberto67

Arkadaşlar biraz araştırmacı olun, bir bilgiyi, haberi okurken onun kaynağını ve detaylarını iyice bir araştırın, sonra kesin iddiada bulunun!

Resmin yapımcısı ulahts

Resmin yapımcısı: ulahts

Ben Suudi Arabistan topraklarında Ad kavmine ait hiç bir şey bulunamaz demiyorum, ama bu haber tamamen sahtedir! Belkide Arabistan topraklarında nice deliller, İlahi Mucize olan keşifler bulundu arkeolojik kazılar zamanı, ama Suudi Arabistan kralı onların hepsini saklıyor, medyaya sızdırmıyor ki, birden gerçekleri araştıran inançsız ve dinsiz olanlar yanlışlıkla ALLAH’A iman etmiş olurlar! Ayrıca bu keşifleri medyaya sızdırmak Suud kralına hiç bir maddi gelir kazandırmayacaktır! Öyleyse niye para kazandıran işleri bırakıp da, para kazandırmayacak işlerle uğraşsınlar ki?

suudiarabistan

Ayrıca Ad Kavmi haberlerinin ve diğer Yanlış Bilinen Bilgileri yayınladığım videoyu aşağıdaki videodan izleye bilirsiniz!

 

Daha fazla Bilgi Videoları için aşağıdaki resmin üzerine tıklayarak Kanalıma gidin ve oradan Kanalıma Abone Olarak, beni Takip Edin?!

174071_orig


Kaynak: www.designcrowd.com (Worth1000)

Reklamlar

2 replies »

  1. Bilim kurgu filmi gibi. İnsanın aklı hayali almıyor gerçekten. Devasa boyutları gerçekten korkutucu. O insanların yaşadığı çağda hayvanların boyutları nasıldı acaba. Bir koyun ev kadar falandır sanırım.

    Beğen

    • Kurani Kerimde Ad kavminin büyük oldukları haber verilmiyor, sadece güçlü ve kuvvetli oldukları belirtiliyor Kuranda. Sonuna kadar okusaydınız bu haberin yalan olduğunu bilmiş olurdunuz!

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

Reklamlar

SHAHIN ELECTED Blogu takip etmek ve yeni gönderilerle ilgili bildirimleri e-postayla almak için e-posta adresinizi girin.

Diğer 375 takipçiye katılın

Follow SHAHIN ELECTED on WordPress.com

Topluluk

Video Reklam

Reklam

Blog İstatistikleri

  • 3,802 Defa Okundu

Partnerim

Bumerang - Yazarkafe

Instagram

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/12/02/azərbaycanda-koreya-ilə-bagli-layihə-ritm/ Kuranı Yırtan Kız Çarpıldı mı? Gerçekler!

https://shahinelected.wordpress.com/2017/06/07/kurani-yirtan-kiz-carpildi-mi-gercekler/ Gənclik Mall və ora gedən Təhlükəsizliyə əhəmiyyət verməyən İnsanlar!

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/06/06/gənclik-mall-və-ora-gedən-təhlukəsizliyə-əhəmiyyət-verməyən-insanlar/ Böyük Skeletlər Ad Qövmünə mi Aiddir? Həqiqətlər!

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/05/21/boyuk-skeletlər-ad-qovmunə-mi-aiddir-həqiqətlər Dev İskeletler Ad Kavmine mi Ait? Gerçekler!

https://shahinelected.wordpress.com/2017/05/19/dev-iskeletler-ad-kavmine-mi-ait-gercekler İslam Həmrəyliyi Oyunları ALLAH Yolunda Cihad mıdır?

https://muasirkishi.wordpress.com/2017/05/19/islam-həmrəyliyi-oyunlari-allah-yolunda-cihad-midir

Twitter Hesabım

Takvim

Mayıs 2017
P S Ç P C C P
« Nis   Haz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Reklam

Kategoriler

Arşiv

Telif Hakkım

Creative Commons License.

Telif Hakkım

Bulunduğun Harita

Lunch: 11am - 2pm
Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
%d blogcu bunu beğendi: